Uczniowie Liceum Mundurowego ZS Nr 1 w Opatowie uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii i patriotyzmu podczas wycieczki do Warszawy, którą zorganizowali nauczyciele: p. Edyta Gwoździk, p. Marek Frejlich i p. Agnieszka Frejlich. 25 stycznia 2014 roku w mroźny, zimowy dzień młodzież odbyła niezwykłą podróż - dosłownie i w przenośni. Oglądając bogate zbiory w Muzeum Wojska Polskiego młodzi ludzie poznali historię polskiej wojskowości, umundurowanie i broń żołnierzy od czasów najdawniejszych po okres II wojny światowej. Było to preludium do jedynej w swoim rodzaju wizyty, bowiem uczniowie z opatowskiej klasy mundurowej jako jedyna grupa młodzieży szkolnej z Polski mogli przekroczyć mury JW GROM.

W dniu 25.01.2014 r. w lokalu na Plancie odbył się uroczysty bal studniówkowy młodzieży klas maturalnych Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie. Wśród uczestników balu znaleźli się wraz z osobami towarzyszącymi: dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie klas: IV Technikum Pojazdów Samochodowych – wychowawca: Jerzy Grzyb, IV Technikum Ekonomicznego - wychowawczyni Ewelina Zagórna oraz Liceum Ogólnokształcącego o specjalności służb mundurowych - wychowawca: Szczepan Madej.

W dniu 17 stycznia 2014 roku na terenie Wyższej Szkoły Zarządzania i Finansów w Warszawie odbyły się eliminacje okręgowe drugiej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bankach. Do etapu drugiego olimpiady zakwalifikowało się w sumie 304 uczestników z całej Polski. Eliminacje konkursowe odbywały się równocześnie w czterech okręgach: Warszawa, Kraków, Gniezno i Sopot.

12 stycznia 2014 r. z inicjatywy szkolnego koła PCK młodzież Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie zagrała już po raz 9 w XXII Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 32 osoby z naszej szkoły zbierały do puszek datki na rzecz zakupu sprzętu specjalistycznego dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Przygotowania rozpoczęły się już kilka dni wcześniej - 9 stycznia wszyscy wolontariusze zostali przeszkoleni przez opiekunów i funkcjonariuszy KP Policji w Opatowie.