My, Ekonomiści startujemy z naszym projektem. Nawet jeśli jest to kolejna rzecz, jaką musimy zrobić, to chcemy się przy okazji czegoś nauczyć. Chcemy, aby czas jaki poświęcamy na projekt, nie był zmarnowany na odstawienie kolejnej „fuszerki". Jak już wiemy- pieniądze są dla wszystkich, trzeba tylko zmusić nasze szare komórki do działania i mądrze zdobywać to, co nam się należy. Dlatego, aby pokazać jak zebrać plony naszego wysiłku, wpadliśmy na pomysł stworzenia „Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej". Wiadomo, że pieniądze same się nie mnożą i nie chodzą po ulicy piechotą, więc nie wystarczy wiedzieć, że są potrzebne, ale warto też wiedzieć jak inwestować, by zarabiać kokosy. Z ekonomicznego punktu widzenia wiemy, że inwestowanie na giełdzie wiąże się z ryzykiem, ale jak to mówią: „Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana".

Już po raz kolejny pani Agnieszka Frejlich – nauczycielka Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie zorganizowała z młodzieżą kiermasz słodkich pyszności. Od rana 29 listopada 2013r. szkolne korytarze wypełnił zapach ciasteczek. Wspaniałe wypieki zostały przygotowane przez uczniów klasy I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Chętnych do delektowania się pysznymi babeczkami i ciasteczkami oraz do czytania wróżb o swej świetlanej przyszłości nie brakowało. Uczniowie i nauczyciele z przyjemnością odwiedzili kiermasz zasilając budżet klasy I, która dzięki temu będzie mogła uczestniczyć w Warsztatach Kulinarnych i doskonalić swoje umiejętności.

Niezwykle elitarna wizyta miała miejsce 27.11.2013r w Zespole Szkół Nr 1 w Opatowie. W murach szkoły gościł dowódca Jednostki Specjalnej GROM płk Piotr Gąstał z towarzyszącymi mu oficerami. Płk Piotr Gąstał to jeden z pierwszych żołnierzy, którzy rozpoczynali służbę w GROM - ie pod dowództwem gen. Sławomira Petelickiego. Wspólnie, z dobrze znanym młodzieży opatowskiej mundurówki mjr Jackiem Kowalikiem, brali udział w wielu misjach stabilizacyjnych, działając w zespole rozpoznawczym, operacyjnym i bojowym.

W dniu 06 listopada 2013 roku odbyły się na terenie Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie eliminacje szkolne XXVII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „ Strefa euro – szansa, czy zagrożenie ? ".W tym projekcie edukacji ekonomicznej wzięli udział uczniowie trzeciej i czwartej klasy Technikum ekonomicznego. Honorowy patronat nad Olimpiadą objął profesor Marek Belka, prezes Narodowego Banku Polskiego.