W dniu 18 marca 2014 r. odbyły się eliminacje miejsko – gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom". W kategorii szkół ponadgimnazjalnych naszą szkołę reprezentowali Kamil Cebula, Dominik Feldman z kl. II LOM i Aleksandra Górska z kl. I LOM, wraz z opiekunem Szczepanem Madejem.

 

Młode kobiety – uczennice klasy I LOM, I TŻiUG i II e miały okazję uzyskać cenne informacje dotyczące profilaktyki zdrowotnej bezpośrednio od osoby posiadającej taką wiedzę i doświadczenie. 18.03.2014 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Opatowie, p. Agnieszka Frejlich i p. Małgorzata Stępień zorganizowały spotkanie żeńskiej grupy społeczności uczniowskiej z położną Szpitala Powiatowego w Opatowie – panią Anetą Szostak – Walas. Ta niezwykła lekcja profilaktyki zdrowia przebiegała pod tytułem ,,Kwiat kobiecości''. Prowadząca zajęcia położna przekazała uczennicom informacje dotyczące higieny kobiety i pierwszej wizyty u ginekologa. Zapoznała także swoje słuchaczki z wiedzą dotyczącą znajomości cyklu miesięcznego kobiety i wpływu gospodarki hormonalnej na zdrowie kobiety oraz metod antykoncepcji naturalnej i sztucznej.

Na zaproszenie dyrekcji i nauczycieli ZS Nr 1 w Opatowie gościł w murach szkoły pan chorąży Andrzej Kisiel. Spotkanie z nim pełne wspomnień z trzynastu lat jego służby w elitarnej jednostce GROM miało miejsce 14.03.2014 r. i zostało zorganizowane przez nauczycieli koordynujących współpracę mundurówki z komandosami GROM - u dzięki uprzejmości dyrekcji szkoły p. Tomasza Świątka.

Uczniowie mundurówki mieli możliwość porozmawiania z operatorem Zespołu Wodnego GROM-u o misjach, w których uczestniczył, o rodzajach broni, jaką posługują się komandosi, ale także o zawiązanych przyjaźniach i wartościach, jakie przyświecają żołnierzom tej znakomitej jednostki. Andrzej Kisiel podkreślał w swoich wypowiedziach, jak ważna jest ochrona ludzkiego życia i jak wiele radości dostarcza każdy uratowany człowiek. Swoje wspomnienia ze służby zamieścił w książce „Trzynaście moich lat w JW. GROM", która pojawiła się także w formie audiobooka i zawiera wiele niepublikowanych dotąd wspomnień Kisiela, ale także Chlora, który był jego dowódcą w Bagdadzie. Wówczas znany w mundurowce Chlor dowodził międzynarodowym komponentem, w skład którego weszli także znani na całym świecie komandosi z jednostki NAVY SEALS.

W dniu 26 marca 2014 r. (środa) od godz. 9.00 w Zespole Szkół Nr1 w Opatowie zostanie zorganizowana przez szkolne koło PCK kolejna akcja honorowego krwiodawstwa. Obsługę medyczną zapewni Ekipa Wyjazdowa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Zapraszamy uczniów, absolwentów i wszystkich chętnych do aktywnego włączenia się do tej formy pomocy osobom potrzebujących tego niezastąpionego leku ratującego życie.