W dniu 17 stycznia 2014 roku na terenie Wyższej Szkoły Zarządzania i Finansów w Warszawie odbyły się eliminacje okręgowe drugiej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bankach. Do etapu drugiego olimpiady zakwalifikowało się w sumie 304 uczestników z całej Polski. Eliminacje konkursowe odbywały się równocześnie w czterech okręgach: Warszawa, Kraków, Gniezno i Sopot.

12 stycznia 2014 r. z inicjatywy szkolnego koła PCK młodzież Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie zagrała już po raz 9 w XXII Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 32 osoby z naszej szkoły zbierały do puszek datki na rzecz zakupu sprzętu specjalistycznego dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Przygotowania rozpoczęły się już kilka dni wcześniej - 9 stycznia wszyscy wolontariusze zostali przeszkoleni przez opiekunów i funkcjonariuszy KP Policji w Opatowie.

W środę 15.01.2014 r. 50 osobowa grupa uczniów wraz z opiekunami, uczestniczyła w wielkim siatkarskim wydarzeniu na hali sportowej MOSiR w Ostrowcu Św. W tym dniu rozgrywany był mecz Pucharu Polski siatkarzy Plus Ligii pomiędzy drużynami Effector Kielce i Lotos Trefl Gdańsk. W obu zespołach występowali byli i obecni reprezentanci Polski. Młodzież ZS Nr 1 była zachwycona atmosferą tego widowiska. Przy pełnych trybunach Effector Kielce po emocjonujących pięcio - setowym pojedynku, wygrał mecz 3:2 w setach i awansował do następnej rundy Pucharu Polski. W przerwie meczu rozlosowano nagrody dla kibiców.

Już po raz kolejny na terenie Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie zostały przeprowadzone eliminacje szkolne drugiej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bankach. W dniu 10 grudnia 2013 roku uczniowie z klas technikum ekonomicznego zmagali się z testem przygotowanym przez organizatorów, obejmującym dwa bloki tematyczne tzn.: stały i zmienny związany bezpośrednio z hasłem przewodnim tegorocznej edycji Olimpiady tj.: „ Oszczędzam i Inwestuje ". Program tego projektu edukacyjnego obejmował następujące dyscypliny naukowe: ekonomię, finanse i zarządzanie. Podstawowym założeniem przedsięwzięcia było kształtowanie wśród naszych uczniów umiejętności racjonalnego gospodarowania własnymi środkami pieniężnymi, a także odpowiedzialnego zaciągania różnego typu zobowiązań finansowych – powiedział Piotr Banaczyk nauczyciel przedmiotów ekonomicznych przygotowujący uczniów do konkursu.