Grupa Teatralna działająca przy ZS nr 1 w Opatowie, prowadzona przez panią Edytę Gwoździk, istnieje od ponad 20 lat i ma na swoim koncie wiele artystycznych przedsięwzięć. Kilka dni temu młodzież z tej grupy otrzymała wspaniały prezent- wycieczkę do Zakopanego, którą ufundował starosta opatowski pan Bogusław Włodarczyk. Wyjazd w ośnieżone Tatry był nagrodą za liczne przedstawienia, dużą aktywność i zaangażowanie w artystyczne życie powiatu opatowskiego. Młodzież pod opieką pani Edyty Gwoździk gościła w Pensjonacie ''Kraina smaku'', której właścicielem jest pan Grzegorz Lelek, utytułowany szef kuchni, laureat wielu prestiżowych nagród, który swoje doświadczenie zdobywał zarządzając kuchniami w najlepszych hotelach Krakowa i Zakopanego.

Aleksandra Molisak – uczennica II klasy Liceum Służb Mundurowych w Zespole Szkół  Nr 1 w Opatowie swoją  pasję – język angielski przekłada się na kolejne sukcesy językowe. Z wielką przyjemnością informujemy, że decyzją Komitetu Głównego 42 Olimpiady Języka Angielskiego, organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych w Poznaniu, Ola została zakwalifikowana do etapu okręgowego Olimpiady, który odbędzie się 15 stycznia 2018r. w budynku dydaktycznym Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Do eliminacji szkolnych – 13 listopada 2017r., przystąpiło 4 uczniów szkoły „na Górce” – Katarzyna Baran (II TH), Natalia Rej (kl. II TH), Aleksandra Molisak (KL. II LOM) oraz Karol Gawlik (kl. II TL), pod opieką nauczycielki języka angielskiego p. Magdaleny Kidoń.

W dniu 16 stycznia 2018 r. (wtorek) przeprowadzona zostanie w Zespole Szkół Nr 1 w Opatowie akcja honorowego krwiodawstwa organizowana przez Szkolne Koło PCK. Początek akcji nastąpi o godzinie 9.00. Wszystkich chętnych do oddania krwi zapraszamy!

Opiekun koła – Szczepan Madej

 

W dniu 21 grudnia w Zespole Szkół Nr 1 w Opatowie odbył się szkolny etap konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”. Konkurs ten jest organizowany przez Państwową Inspekcję Pracy w szkołach uczestniczących w realizacji programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”. W konkursie wzięła udział rekordowa liczba 53 uczniów. Uczestnicy musieli odpowiedzieć na 35 pytań testowych z zakresu prawa pracy oraz zasad BHP. Po dokonaniu oceny testów komisja wyłoniła zwycięzców. Dwie uczennice, będą reprezentowały naszą szkołę na eliminacjach wojewódzkich tego konkursu. Są to: Biesiada Aleksandra z klasy II TŻ i Pierzchała Patrycja z klasy II TH.