W dniu 12 kwietnia br.w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach (woj. lubelskie) zlokalizowanych w Zespole Pałacowo-Parkowym Nadwieprzańskiego Parku Krajobrazowego odbyły się eliminacje okręgowe XLIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych rywalizowali ze sobą w ośmiu blokach tematycznych.

Święta Wielkanocne obfitują w tradycje i zwyczaje ludowe, z których część jest wciąż żywo kultywowana, a część coraz bardziej zanika. Wciąż jednak święcimy pokarmy, malujemy pisanki, zanosimy palemki do kościołów i oblewamy się wodą w Lany Poniedziałek.

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Understand” jest oparty na umiejętności rozumienia języka słuchanego. 24 pytania o różnym poziomie trudności i maksymalnie 45 minut na udzielenie poprawnej odpowiedzi. Samo zrozumienie pytania nie wystarczy aby zdobyć punkty. Należy wykazać się bardzo dobrą znajomością języka angielskiego, wszechstronną wiedzą na temat krajów anglojęzycznych,  ich obyczajów  i  kultury. Tym bardziej cieszy nas sukces naszych uczennic podczas tegorocznej trzeciej edycji konkursu, który odbył się 21 marca 2019r.

W Zespole Szkół Nr 1 w Opatowie od lat promuje się ideę bezpiecznej pracy jako standardu w przyszłym życiu zawodowym. Młodzież podnosi swą wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, ergonomii, prawa pracy, poprzez udział w programach edukacyjnych oraz  konkursach z tego zakresu – powiedziała Magdalena Gdowska – dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie.