Gdy przychodzi grudzień i dzień jest coraz krótszy, w pogodzie wieje i sypie śniegiem myśl o nadchodzących Świętach Bożego Narodzenia rozgrzewa nasze serca a wielu daje nadzieję na nowy początek. Dlatego 12 grudnia 2018 r. w naszej szkole za przykładem lat poprzednich klasy czwarte: Technikum Żywienia i Technikum Hotelarskie pod opieką wychowawcy Agnieszki Frejlich postanowiły zorganizować kiermasz świątecznych słodkości. Wierni słowom ś. Jana Pawła II, że "Bogatym nie ten kto posiada, tylko ten kto daje’’, uzyskany dochód przeznaczyli na cel charytatywny- zakup świątecznych paczek.

„Życzliwe słowa mogą być krótkie i łatwe do wymówienia, ale ich echa są naprawdę nieskończone”, pod takim hasłem przebiegały tegoroczne „Mikołajki” przygotowane przez naszą młodzież oraz nauczycieli dla dzieci niepełnosprawnych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Niemienicach. W poniedziałek, 10 grudnia nasi uczniowie wraz z opiekunami p. Małgorzatą Stępień, p. Martą Firmanty oraz p. Tomaszem Sewerą udali się do dzieci ze wspaniałymi mikołajkowymi upominkami.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji przepadającego na 16 listopada i Światowego Dnia AIDS – na 1 grudnia w szkole zorganizowano konkurs wiedzy o AIDS oraz konkurs na ulotkę pod hasłem ,,Tolerancja”. Działania te odbywały się pod patronatem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Opatowie. Konkursy poprzedziły zajęcia informacyjne na temat zapobiegania HIV,AIDS i chorobom przenoszonych drogą płciową oraz zajęcia warsztatowe zakończone wspólnym wypracowaniem plakatów na temat szeroko rozumianej tolerancji. Dodatkowo młodzież kształcąca się w szkole branżowej w zawodach związanych z dużym ryzykiem zakażenia wirusem HIV uczestniczyła w prelekcji poprowadzonej przez pracownika SANEPID – u p. Sylwii Kot. Uczniowie otrzymali materiały edukacyjne.