W czwartek 01.06.2017r. uczniowie klas I Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki, I Technikum Pojazdów Samochodowych oraz klasy I Techniku Logistycznego wraz z nauczycielami E. Sabat, M. Masternakiem, P. Cybulą oraz T. Sewerą udali się na wycieczkę turystyczno – integracyjną na tereny rekreacyjne przy Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku. W słoneczny poranek uczniowie wyruszyli w trasę pełni entuzjazmu i zapału. Po dotarciu na miejsce zastali płonące ognisko, przygotowane przez gościnnych gospodarzy obiektu. Na młodzież czekała również dostarczona ze szkolnego internatu smaczna grochówka. Pyszna biwakowa zupka spożywana na świeżym powietrzu smakowała również pracownikom DPS oraz odwiedzających nas gości z Samorządowego Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie.

Nikt nie rodzi się czytelnikiem, czytelnika trzeba wychować. Czytanie powinno się kojarzyć z radością i przyjemnością, a ponieważ lawinowo rośnie ilość informacji i wiedzy kto nie czyta, nie nadąży za zmianami we współczesnym świecie. Właśnie dlatego 31 maja w Zespole Szkół nr 1 w Opatowie została zorganizowana impreza czytelnicza pod hasłem „Śniadanie – czytanie na trawie”, która miała za zadanie promowanie idei czytania oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Wzięli w niej udział uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, którzy podczas zajęć praktycznych pod opieką pań Agnieszki Spały i Doroty Pitek przygotowali pyszne śniadanie.

Uzdolnieni artystycznie uczniowie z ZS nr1 w Opatowie wraz z nauczycielami panią Edytą Gwoździk i panią Małgorzatą Stępień przygotowali koncert charytatywny, aby wspomóc leczenie 4-letniej Gabrysi. Na szkolnym dziedzińcu przygotowano mini amfiteatr, a na scenie pojawili się szkolni artyści. Ola Wolska i Szymon Banaś przypomnieli publiczności największe przeboje polskiej piosenki. Ich bogaty repertuar spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności. Koncert wzbogaciła żywiołowa konferansjerka prowadzona przez Przemysława Kidonia z klasy I LOM.

W dniu 30 maja 2017r. uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie gościli w Gimnazjum w Iwaniskach oraz Gimnazjum w Sadowiu. Celem wizyty było propagowanie zdrowego stylu życia i zasad zdrowego odżywiania w ramach Dni Profilaktyki, które w tym roku odbywały się pod hasłem: "Dzieci i młodzież lepszą stroną świata – ich świat wartości bez nałogów i agresji, żyjących zdrowo i kolorowo”. Uczniowie klas pierwszych w programie pod hasłem: ,,Niechaj każdy się dowie, że uczniowie z GÓRKI znają przepis na zdrowie” za pomocą tematycznych konkursów, piosenek i układów tanecznych zainspirowali swoich młodszych kolegów z gimnazjów do wybierania tego co najzdrowsze, stosowania zasady umiaru oraz podejmowania wysiłku fizycznego dla zachowania zdrowia i pełnego komfortu życiowego. Nowatorskim elementem edukacyjnym było aplikacja ,,Wiesz co jesz” przy pomocy której, skanując kod kreskowy z opakowania produktu spożywczego można poznać skład produktu i ocenić jego wartość pod względem odżywczym.