W konkursie „Kreatywna Szkoła III” zorganizowanym w ramach projektu „Nowoczesna Szkoła Zawodowa – Nowoczesny Region”  wyłoniono najzdolniejszych i najaktywniejszych uczniów kierunku Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych w województwie świętokrzyskim. W nagrodę wzięli oni udział w zagranicznej wizycie edukacyjnej w Kolonii w Niemczech, w dniach 8 – 10 października 2017 roku. Wśród nagrodzonych znalazła się trójkę uczniów z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie: Klaudia Gaweł i Katarzyna Kotwa z klasy IV oraz Krzysztof Pyza z klasy III. W czasie pobytu w Niemczech uczniowie odwiedzili Międzynarodowe Targi Spożywcze ANUGA odbywające się w Kolonii, gdzie zapoznali się z ofertą produktów żywnościowych wystawców z całego świata.

Uwaga uczniowie w bibliotece szkolnej dostępne są już nowe książki - wybrane przez was - zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zapraszamy!

W dniu 20 października 2017r. (piątek) rozpocznie się w Zespole Szkół nr1 w Opatowie akcja honorowego krwiodawstwa organizowana przez Szkolne Koło PCK. Początek akcji nastąpi o godzinie 9.00.

Wszystkich chętnych do oddania krwi zapraszamy!

Opiekun koła – Szczepan Madej

W 2001 roku Rada Europy ustanowiła dzień 26 września Europejskim Dniem Języków. Głównym mottem EDJ są: różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie, co umożliwia wzajemne zrozumienie pomiędzy poszczególnymi kulturami. Jak co roku 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Z tej okazji zorganizowany został drużynowy quiz dla klas pierwszych, który sprawdzał ogólną wiedzę o krajach naszego kontynentu. Najlepszą wiedzą na temat krajów europejskich wykazała się drużyna z klasy I THO w składzie: Paulina Iskra, Kasia Mendyk i Paulina Lis.