Grupa Tteatralna prowadzona od wielu lat przez pania Edytę Gwoździk-nauczycielkę języka polskiego w ZS nr1 w Opatowie, w nagrodę za przygotowany spektakl uzyskała dofinansowanie na wycieczkę do Krakowa. Młodzież wraz ze swoim opiekunem artstycznym delektowała się spacerem po krakowskim Kazimierzu i Rynku Głównym podziwiając wspaniałe zabytki. Zwieńczeniem pobytu w Krakowie była wizyta w Teatrze im. J.Słowackiego na spektaklu ,, Romeo i Julia''. Młodzież, która pasjonuje się teatrem i często występuje na scenie, z wielka przyjemnością podziwiała profesjonalistów. Spektakl w reżyserii Marcina Hycnara-przedstawiciela młodego pokolenia, sprawił, że tragiczna historia słynnej pary kochanków z Werony, zyskała wymiar ponadczasowy. Akcja rozgrywała się w przestrzeni odległej epoki, ale równocześnie tu i teraz. Dynamiczna gra aktorska,znakomita obsada , piękne kostiumy i ciekawa scenografia, sprawiły, że trzygodzinny spektakl był prawdziwą ucztą duchową.

Jak co roku w czerwcu, młodzież klas mundurowych ZS nr1 z Opatowa z nauczycielami p.Edytą Gwoździk, p.Markiem Frejlichem i kapelanem wojskowym ks.Jerzym Skiminą oraz instruktorami Fundacji GROM COMBAT wyruszyli na szkolenie z taktyki zielonej. W tym roku miała miejsce już V edycja Biwaku ,,Ponury-Nurt'', który upamiętnia żołnierzy Armii Krajowej, bohaterów Gór Świętokrzyskich, a przede wszystkim płk. Jana Piwnika ,,Ponurego''. 40 godzinny pobyt w leśnych ostępach został zainaugurowany Mszą Polową u podnóża Szczytniaka, na którą przybyli prezes Fundacji GROM COMBAT mjr Dariusz Wójcik, byli żołnierze JW GROM, państwo Maria i Kazimierz Kaczor, dyrekcja ZS nr1 w Opatowie p. Magdalena Gdowska i p.Tomasz Świątek, uczniowie klas mundurowych i ich wychowawcy. Modlitwa i chwila skupienia były hołdem złożonym żołnierzom II wojny św. walczącym o wolną Polskę.

Zapraszamy po odbiór świadectw maturalnych 30 czerwca od godziny 11:00.

Informujemy, że Zespół Szkół nr 1 w Opatowie przystąpił do Konkursu „ O Puchar Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty na najbardziej aktywną szkołę województwa świętokrzyskiego w zakresie honorowego krwiodawstwa w okresie letnio-wakacyjnym”. Okres wakacyjny to czas gdy niezastąpiony lek jakim jest krew jest szczególnie potrzebny by ratować zdrowie i życie osobom chorym i poszkodowanym w wypadkach. Dlatego apelujemy do naszych pełnoletnich uczniów i absolwentów aby aktywnie włączyli się w akcję honorowego krwiodawstwa w lipcu i sierpniu b.r. Krew można oddawać w Świętokrzyskim Centrum krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, Oddziałach terenowych w Końskich , Sandomierzu, Skarżysku Kamiennej, Ostrowcu Świętokrzyskim i akcjach wyjazdowych organizowanych przez RCKiK w Kielcach. Należy tylko podać numer naszego szkolnego klubu tj. 271 i nawę szkoły – Zespół Szkół nr 1 w Opatowie.