Uczniowie ZS nr 1 w Opatowie chętnie angażują się w działania mające na celu pomaganie potrzebującym. Tym razem Liceum Służb Mundurowych połączyło swoje siły z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych i dzięki temu została znakomicie zorganizowana, a także przeprowadzona akcja charytatywna pomocy dla weterana.

Uczniowie I klasy Technikum Logistycznego w Zespole Szkół nr 1 w Opatowie wzięli udział w wyjeździe studyjnym do firmy REMONDIS Sp. z o.o. oraz firmy SIGNAL MEBLE Centrum Logistyczne.

13 kwietnia 2019 r. uczennica klasy II Technikum Logistycznego Marzena Szostak wzięła udział w VI Interdyscyplinarnych Warsztatach Filozoficznych dla Młodzieży w Krakowie, jako finalistka konkursu wyłoniona z grupy 168 uczestników.

Młodzież klas mundurowych z Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie wychowywana jest w duchu patriotyzmu i szacunku dla tradycji żołnierskiej. Każdego roku uczniowie tych klas odwiedzają miejsca i instytucje upamiętniające odwagę i poświęcenie przedstawicieli różnych słuzb mundurowych.